Fashion

Boty s příběhem: Novesta

Česko-slovenská značka Novesta vznikla před dvaceti lety ve Zlíně a dnes je jejím domovem Partyzánské na Slovensku. Ovšem boty Novesta nosí lidé na celém světě.

Historie značky se začala vlastně psát už v roce 1927, kdy Tomáš Baťa začal s výrobou textilní obuvi, kterou později ze Zlína přesunul do Partyzánského, kam firma Novesta přesídlila v roce 2010 a o dva roky později přebrala celý výrobní závod.

Boty do pohody i nepohody

Novesta se zaměřuje právě na textilní obuv, která tvoří až 75 % její produkce. Zbytek výroby patří holinkám. Celkem se v Novestě vyrobí 3 miliony párů obuvi ročně. Portfolio značky lze rozdělit do tří kategorií: HOBBY (např. boty pro rybáře nebo lovce), PROFESSIONAL (např. holiny pro hasiče) a pro nás nejzajímavější sekce FASHION.

Každý půlrok Novesta představuje asi 30 modelů v různobarevných variacích, a to jak pro ženy, tak pro muže a děti. Mě ohromil nevšední moderní design a široká škála barev a vzorů. Samozřejmostí je zdravotní nezávadnost, kvalita zpracování a vysoká funkčnost. Všechny holinky jsou vyrobené z přírodního kaučuku, který je mnohem příjemnější na nošení než umělá guma. Dále se využívají kvalitní materiály jako je 100% len a bavlna, nevšední je i vysoký podíl ruční výroby.

O tom vás nejlépe přesvědčí  (překvapivě zábavné) video, které vám dovolí nahlédnout pod pokličku a kde zjistíte jak přímo vypadá výroba holinek.

Novesta má styl

Novesta se snaží podporovat mladé designerské talenty a s jejich pomocí získává novou moderní tvář. Kromě stálých návrhářů spolupracuje i s dalšími, kteří připravují limitované kolekce. Podařená byla např. kolekce POPULAR, pro kterou jsou typické kontrastní pruhy a široké saténové stuhy místo tkaniček. Novinkou je kolekce luxusních holinek, které vznikly ve spolupráci s návrhářkou Helenou Fares. Zdobí je překrásné jablonecké brože. Dalším hvězdným spolupracovníkem je Christopher Ciccone (bratr zpěvačky Madonny), který chystá novinky právě teď na podzim.

Tenisky STAR jsou skutečné hvězdy

Prvním modelem, který se začal vyrábět pod značkou Novesta, je model tenisek STAR, což je redesign sportovních bot, které nosili před čtyřiceti lety sportovci, mládež i vojsko. Současný model byl samozřejmě inovovaný, aby vyhovoval dnešním standardům. Boty mají kvalitní ortopedickou stélku, zmodernizovaný tvar a vyrábí se v mnoha barevných variantách.

Pokud vás baví trend poslední doby, který přenesl holinky z lesa do města, jsou právě ty od Novesty skvělou volbou – krásné, kvalitní, a ač to slovo moc nemusím, jsou prostě „cool“.  A navíc jsou česko-slovenské !

Na webu Novesta najdete proklik do e-shopu i seznam všech prodejních míst. Od května najdete nejširší výběr modelů v nově otevřeném obchodě LA GALLERY NOVESTA, Elišky Krásnohorské 9, Praha 1

2 thoughts on “Boty s příběhem: Novesta

  1. Pingback: Boty s příběhem: Keds jsou trendy už skoro 100 let! | sweet&salty

  2. Pingback: Prohlédněte si novou kolekci Leeda s botami Novesta by Leeda | sweet&salty

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s