DIY

Velká kouzla s lepícími páskami washi tapes

Na českém trhu si konečně můžete pořídit lepicí pásky z transparentního rýžového papíru washi tapes, které jdou jednoduše trhat, stříhat, dá se na ně psát a po sloupnutí nezanechávají stopy. A k čemu se hodí? Podívejte se…

Washi tapes, nebo se jim říká masking tapes (MT), jsou ve světě velký fenomén. Jejich vznik se datuje do roku 2006, kdy skupina tří japonských umělkyň předvedla výrobci průmyslových lepenek, co se s jejich výrobky dá vytvořit. Od té chvíle se začaly vyrábět nové a nové barvy a motivy, vydávají se knížky s návody a internet je zaplavený blogy, kde lidé předvádí své výtvory.

Nemusíte se bát, práce s washi tapes je úplně jednoduchá. Stačí utrhnout kousek lepenky, nalepit jí na dárky, na skleničky nebo zápisník a rázem stvoříte originální dílko. Vyzdobit lepenkami lze i interiér, nalepit je na zdi nebo s nimi polepit nábytek. Až vás dekorace omrzí, jednoduše pásku strhnete beze stopy po lepidle.

Na pásku se dá i psát, takže si kousky můžete vlepit do diáře pro zvýraznění zápisků nebo s ní polepit kořenky nebo sklenice s marmeládou. Díky této ozdobné pásce změníte obyčejné věci ve zcela jedinečné. Práce s lepenkou je skvělá zábava i pro děti – fantazii se meze nekladou a pokud dětem dovolíte oblepit si pokojíček, nemusíte se bát, že ho tím zdevastují :)

V Čechách seženete washi tapes v originálním papírnictví Papelote, na výběr jsou jednotlivé pásky nebo různé sady. K nim lze přikoupit i sadu barevných hedvábných papírů na balení dárků. Zajděte si vybrat do Vojtěššské ulice 9, v Praze 1 nebo nakupujte na e-shopu.

Velký výběr washi tapes jsme také objevili v internetovém obchodě Bellarose.cz. Kromě nákupu si také na jejich blogu můžete přečíst podrobnější informace o vzniku tohoto fenoménu.

A další půvabný obchůdek s washi tapes najdete na Fleru pod jménem The White Fox. Pokochejte se krásnými fotkami a vybírejte…

Ve fotogalerii najdete ochutnávku toho, co jde s washi tapes podniknout.

Reklamy

3 thoughts on “Velká kouzla s lepícími páskami washi tapes

  1. Pingback: DIY: Ozdobte zeď puntíky | sweet&salty

  2. Pingback: DIY: Originální kraslice oživí Velikonoce | sweet&salty

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s