Culture

Pozvánka: Výstava světového skla

V ambitu kláštera sv. Jiří na Pražském hradě najdete od 21. září až do 30. listopadu sklářské skvosty z dílen studentů uměleckých škol. Součástí výstavy je také prezentace Chrchez la femme – společná cesta Brychtová – Libenský.

Prezentace prací účastníků 4. ročníku prestižní mezinárodní soutěže pro studenty vysokých uměleckých škol Stanislav Libenský Award nabízí jedinečnou podívanou. 48 studentů z celého světa představuje své absoloventské práce a vy tak můžete vidět jak mladá generace umělců dokáže uchopit sklo, jako materiál k výrobě nádherných uměleckých děl.

Prohlédněte si ukázky několika soutěžních prací:

Nepochybně velmi inspirativní je právě propojení mladé generace sklářských výtvarníků a legendární dvojice Libenský – Brychtová.

Stejně jako u předcházejících ročníků také tentokrát téma doprovodné výstavy nabízí kontrast, poučení i radost z krásy a rozmanitosti skla. Cherchez la femme – společná cesta Brychtová-Libenský připomíná osudovou ženu v tvorbě Stanislava Libenského a patronku Stanislav Libenský Award Jaroslavou Brychtovou. Jejich společné dílo dnes hrdě vystavují muzea a galerie doma i v zahraničí a oceňuje celý odborný svět.

 

Nepřehlédnutelným letošním lákadlem výstavy je originální čtyřmetrová Pyramida, postavená na nádvoří Jiřského kláštera. Základním stavebním materiálem jsou skleněné simaxové poklice, které k volné tvorbě uměleckého objektu poskytla společnost Kavalierglass. Rozčtvrcení pyramidy umožňuje návštěvníkům vstoupit a nechat se obklopit sklem.

Pokud se chcete dozvědět víc, využijte možnosti zúčastnit se komentované prohlídky s kurátorem výstavy Stanislav Libenský Award Mgr. Milanem Hlavešem, Ph.D., která je na programu 18. 10 v 17 hodin, výklad je zdarma k platné vstupence.

Otevírací doba: každý den od 10 do 18 hodin. Vstupné: základní – 120 Kč, snížené (děti 7-15 let, senioři, studenti) – 100 Kč, skupinové vstupné nad 20 osob – 60 Kč, rodinná vstupenka (2 dospělí + 2 děti) – 250 Kč

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s