Fashion

Prohlédněte si novou hřejivou kolekci Ivany Mentlové

Tvorbu české módní návrhářky Ivany Mentlové si nespletete. Vévodí jí totiž fantastické modely z kůže a kožešin, které doplňují luxusní společenské šaty. Letošní podzimní a zimní kolekce ve stylu 70. let je naprosto okouzlující. Přesvědčit se o tom můžete sami…

Focení podzimní kolekce probíhalo v prostorách pražského metra. Lokalitu si fotograf Matúš Tóth vybral osobně: „Focení za plného provozu bylo pochopitelně složitější, není takový klid na práci, vyvažuje to však atmosféra. Prolínání undergroundu a luxusních modelů vytváří fascinující kontrast, syrovost prostředí se zase kloubí s přírodními materiály, s nimiž Ivana pracuje.“  Matúš Tóth se podílel i na předchozích kampaních návrhářky stejně jako vizážistka Ivana Tokárska.

Tváří nejnovější kampaně přední české návrhářky Ivany Mentlové je již podruhé Greta Slezáková. Úspěšná topmodelka českého původu žije a pracuje v zahraničí. Čtyři roky působila v New Yorku, nyní devátým rokem v Paříži.

Ivana Mentlová si spolupráci s modelkou nemůže vynachválit: „Greta má neuvěřitelné charisma. Je to krásná žena, síla její osobnosti se snoubí s energií mých modelů. Pro mne je to taková česká Kate Moss.“  Součástí kampaně je i fashion video, které natočil jednadvacetiletý talentovaný režisér reklamních spotů, působící v Londýně, Maxmilian Turek.

 

V nejnovější kolekci návrhářka tradičně klade důraz na zpracování kvalitních materiálů, skvěle padnoucí střihy a nadčasový design, přednost mají přírodní tóny, tlumené barvy. Kampaň podzim a zima 2012 se nese v duchu 70. let, inspirovaná prvky rocku, hippie, boho stylu až po moderní punk. Barevné kožešinové vesty a peleríny z norka, berana, mongolské či argentinské lišky doplňují dlouhé plisované sukně a večerní šaty z transparentního hedvábí či úzké kožené kalhoty, nechybí kožené bundy, volnějšího střihu, a košile,“ prozrazuje designérka, jejíž tvorba je vyhledávána pro nezaměnitelný rukopis, nositelnost modelů a vysoce ženské siluety.

Tvorbu návrhářky Ivany Mentlové najdete v multibrandovém butiku Space v pražské Vězeňské ulici, kde má svůj corner.

Autor: Klára Michalová

Foto: Matúš Tóth

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s