DIY

DIY: Vlastnoručně vyrobená nástěnka na šperky

Aby vaše šperky nezůstaly zapomenuty v šuplíku, vyrobte jim efektní nástěnku, kde je budete mít vždy přehledně na očích. Poslední čerstvé úlovky i staré rodinné poklady vám navíc ozdobí interiér.

Problém s ukládáním šperků je věčný. Sběratelky náušnic, náhrdelníků, náramků i broží většinou ztrácejí přehled, co jejich šperkovnice vlastně ukrývá. Pokud ozdoby skladujete v krabicích, pytlíčkách či šuplíkách, při ranním kombinování je téměř nemožné najít k oblečení ten správný šperk.

S přehlednou nástěnkou na kterou své šperky jednoduše zavěsíte, budete mít neustálý přehled a výběr šperků bude zábava. Navíc to i skvěle vypadá, šperky jsou zkrátka dekorativní, ať už vám visí na krku nebo doma na zdi :)

Potřebujete:

* Ozdobný rám – poohlédněte se po něm v bazarech nebo vetešnictví. Nejlépe vypadají hodně zdobené „barokní“ rámy ve zlatavé barvě, ale dalšího zajímavého efektu lze docílit, pokud takový rám přetřete veselou krycí barvou – zkuste tyrkysovou, růžovou nebo bílou.

* kovovu síť (sklovlákno) dle rozměru rámu

* nůžky a nastřelovací sponkovačku

Síť ustřihněte nůžkami podle velikosti rámu. Otočte rám z rubu a síť ustřihněte o 2 cm větší na všech stranách. Poté jí nastřelovací sponkovačkou připevněte. Pokud rám nemá háček, ještě přišroubujte háček podle toho, zda chcete mít nástěnku na výšku či na šířku.

Nástěnka je hotová, stačí jí jen pověsit a rozmístit na ně všechny vaše šperky. Náhrdelníky můžete zavěsit přímo na rám nebo si kupte malé kovové háčky („esíčka“), které pověste na síť a na ně pak korále. Až vám nástěnka začně být malá, udělejte si další a vytvořte si doma klidně celou galerii…

Autor: Eva Trávníčková, www.fler.cz/eve; www.fler.cz/eve-chic

Reklamy

One thought on “DIY: Vlastnoručně vyrobená nástěnka na šperky

  1. Pingback: DIY: Mějte své šperky na očích | sweet&salty

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s