DIY

DIY: Papírové koule

Levitující barevné koule z hedvábného papíru jsou překrásnou dekorací, která dokáže zútulnit jakýkoli prostor. V sytých barvách se hodí do dětských pokojů, něžné pastelové odstíny vypadají krásně nad jídelním stolem nebo v ložnici, a bílé ozdobí svatební hostinu.

Jejich výroba je navíc úžasně jednoduchá, malé nepřesnosti vůbec nevadí, takže je směle můžete vyrábět i s dětmi. Nejlépe vypadají, pokud zkombinujete různé velikosti.

Potřebujete:

  • 8 obdélníkových archů hedvábného papíru (průměr koule bude odpovídat délce kratší strany)
  • provázek, stuhu nebo tenký drátek
  • nůžky

Postup výroby:

8 archů položte na sebe a z kratší strany je skládejte do harmoniky, šířka skladů by měla být asi 3 cm, ale pokud budete dělat hodně velké koule, šířku klidně upravte.

Potom uprostřed papíry svažte provázkem nebo drátkem. Konce harmoniky můžete zastřihnout dokulata nebo do špičky – to vytvoří střapatý vzhled hotové koule.

Potom od sebe opatrně oddělujte jednotlivé vrstvy, snažte se je od sebe odtáhnout až ke středovému uzlu. Nejprve udělejte celou jednu stranu, pak to samé udělejte i s druhou. V této fázi se snažte být opravdu něžná, papír má tendenci se trhat, pokud zaberete příliš.

K provázku či drátku přivažte ozdobnou stuhu nebo případně průhledný nylon, pokud chcete mít koule nenápadně levitující v prostoru, a koule zavěste.

Autor: Klára Michalová

Zdroj: marthastewartweddings.com; pinterest.com

Reklamy

9 thoughts on “DIY: Papírové koule

  1. Pingback: Papírové koule svádí k fantazii | sweet&salty

  2. Jelikož nejsem z velkého města, k hedvábnému papíru jsem se nedostala. Proto to dělám z ubrousků a nádhera, navíc jsou ty „květy“ krásně jemné, parádní :) mám doma několik barev ubrousků a dokonce se díky mému objevu takových květin udělala z nich výzdoba na ples :)

  3. Dobrý den, krásná inspirace, já jsem však u nás sehnala pouze bílý hedvábný papír, nevíte, kde seženu barevný?! Nemají ho třeba v Ikee nebo jiném OD? Díky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s