Food

Vymazlené linecké cukroví od Terezky

linecké

Štědrý den se blíží přímo rychlostí blesku, a pokud jste zatím nestihli napéct cukroví, není třeba zoufat. Na poslední chvíli klidně stihněte jen jeden druh, který ovšem bude opravdu výtečný. Já jsem si dnes vypůjčila recept na linecké, který dostatečně prověřila Tereza z blogu Foodlover.cz. Pochází od její babičky a striktně respektuje zásadu 3 díly mouky : 2 díly másla : 1 díl cukru. Ideální příležitost provonět si byt vanilkou…

linecké

POTŘEBUJETE:

Jedna dávka těsta (doporučuji dělat minimálně ze dvou):
* 210 g hladké mouky 00
* 140 g másla! (ne Hery či jiných tuků na pečení)
* 70 g cukru moučka
* 2 žloutky
* 1 vanilkový cukr
* 1 lžička citronové šťávy

* cukr moučka na vyvalování těsta
* rybízová marmeláda na promazávání

linecké

POSTUP PŘÍPRAVY:

Máslo vyndáme z ledničky v předstihu, všechny suroviny musí mít pokojovou teplotu. Mezitím si prosijeme mouku a cukr moučka pomocí jemného sítka, hrubý „písek“ co nám zbude v sítku nekompromisně vyhodíme. Do mísy dáme cukr, mouku, máslo, citron a dva žloutky a začneme rukama propracovávat. Až se vytvoří drobenka, těsto vyklopíme na vál a dále zpracováváme, dokud nebude úplně! hladké. Těsto musí mít naprosto hladkou konzistenci, ale zase nám nesmí lepit k válu. Hotové těsto zabalíme do fólie a dáme do lednice minimálně na hodinu odležet.

Vyjmeme těsto z lednice, základem je, aby každá várka těsta, kterou vyvalujeme byla dostatečně studená. Těsto rozválíme na plát, který nesmí být příliš tenký. Při vyvalování podsypáváme těsto zásadně prosátým cukrem moučka, který nám zaručí, že zbytky těsta můžeme používat skoro do nekonečna na další kolečka, v těstě nepřibude žádná mouka a díky tomu po upečení bude cukroví krásně vláčné, nebude tvrdé a nebudou se na něm dělat stroupky. Pečeme na 180°C cca. 10 minut. troubu hlídáme, stává se, že každý kousek je upečený v jinou chvíli.

Hotové za pár dní promazáváme rybízovou marmeládou a pocukrujeme.

linecké

Zdroj: Foodlover.cz

One thought on “Vymazlené linecké cukroví od Terezky

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s