Fashion

Ekologická módní kolekce od Natálie Steklové má šmrnc

Natálie Steklová

Nová kolekce „Nahá se vracím domů“ od módní návrhářky Natálie Steklové je hravá a etická. Právě hravost a nevšední práce se střihy i vzory je pro Natálčinu tvorbu typická. Stejně jako její zaměření na ekologii – její nové modely jsou ušity výhradně z organických a recyklovaných látek.

Ačkoliv Natálie Steklová pracuje s organickými materiály více než pět let, kolekce, kterou právě připravila, je první kompletně bio do pomyslného posledního stehu: kromě látek vyrobených bez chemických úprav pracuje i s organickou nití, barvy, kterými na své modely maluje, pocházejí z přípravků pro terapii barvami .

V kolekci Natálie pracuje s materiály jako jsou organická bavlna, denim i úplet, pro šaty, korzety a prádlo používá i tzv. mírumilovné hedvábí. „To pochází z Indie a narozdíl od běžného hedvábí, kdy se kokony bource morušového usmrtí v horké vodě, aby larva nepřetrhala nekonečné vlákno, nechají Indové motýla vylíhnout a vlákno potom smotávají ručně,“ vysvětluje návrhářka. Mírumilovné hedvábí se pozná i na dotek, látka je mnohem jemnější, navíc je hypoalergenní.

Pomalá móda je moudré řešení.

Kolekce oslavuje ženskost, svobodu, tradice a cesty všeho druhu. Šaty i kombinézy zdůrazňují pas a krásu ženské siluety. Pletené a pláštové šaty upozorňují na „bezsezónnost“. Prohlédněte si kolekci ve fotogalerii. Kliknutím na kteroukoli fotografii se vám otevřou větší obrázky.

Modely Natálie Steklové najdete v Galerii Zlatá lilie na Malém náměstí v Praze.

www.nataliesteklova.cz

http://nataliesteklova.blogspot.cz/

http://www.fler.cz/shop/natalie-steklova

 

Připravila Klára Michalová

Foto Jiří Langpaul

Modelka,make-up Jiřina Riantová

Styling Natálie Steklová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s