Fashion

Odstartujte jaro pěkně od podlahy!

Keds jaro 2013

Jaro se hlásí s plnou parádou a je načase vybavit se novými botičkami :) Ideální na jarní procházky jsou třeba kecky Kedsky. Nemá smysl odolávat, jsou prostě krásné…

V nové jarní kolekci Keds se objevují roztomilé puntíky, klasické proužky i romantické kvítky. A nechybí ani záplava zářivých barev. Upoutají i stylové novinky: Obvod nártu je lemovaný koženým páskem, který se táhne až k patě a dodává botě subtilní vzhled. Výstelka je ortopedicky tvarovaná, má odpruženou patu a tvarovanou klenbu, díky tomu v Kedskách nebolí nohy ani po celodenním nošení. Určitě je z čeho vybírat, malá ochutnávka následuje ve fotogalerii:

Historické okénko:

Tradice legendárních plátěných tenisek Keds sahá až do roku 1916, kdy vznikl dodnes oblíbený model Champion, který se stal skutečnou módní ikonou.

Historie plátěných tenisek je úzce spjata s výrobou pneumatik. Obojí se totiž vyrábělo z látky a gumy, proto se mnoho výrobců pneumatik věnovalo na přelomu 19. a 20. století také výrobě bot. V roce 1892 začala firma US Rubber Company (později Uniroyal, dnes Michelin) vyrábět gumu speciálně pro podrážky bot. V roce 1916 pak tato firma sjednotila svých 30 obuvnických značek a vybrala si jméno Peds (latinsky chodidlo), ale ochranná známka byla již zadaná, a tak se jméno změnilo na Keds.

Ve stejném roce firma představila první botu s gumovou podrážkou s názvem „sneaker“ (od anglického slovesa „to sneak“ – plížit se). Pohyb v nich byl totiž díky gumové podrážce neslyšitelný, což do té doby bylo nemožné.

Keds jaro 2013

V dalších letech obliba značky raketově stoupala. „Kedsky“ nosili politici, sportovci a samozřejmě i hollywoodské hvězdy a další celebrity. Objevily se i v mnoha filmech. Vzpomínáte třeba na Jennifer Grey v roli „Baby“ ve filmu Hříšný tanec? Až se na něj příště podíváte, všimněte si, v jakých botách se protančila do dospělosti…

Celosvětová obliba a nadčasovost udělala z Keds legendu mezi teniskami. A co na to Čechy? Keds se dostaly dokonce do českého slovníku. Ano, slovo „kecky“ pochází právě ze jména této obuvnické značky. „Kedsky“ se do Čech dostaly poprvé v humanitárních balíčcích, které shazovala americká letadla během druhé světové války.

Modely z nové kolekce jsou k sehnání na oficiálním eshopu značky Keds – urbanlux.cz. Více info na www.kedsky.cz.

Připravila KláraM

Zdroj: Keds / Urbanlux

2 thoughts on “Odstartujte jaro pěkně od podlahy!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s